13. základní škola Plzeň,
Habrmannova 45,
příspěvková organizace

Prázdninové deníky ve 2.A

Začal nový školní rok a všichni žáci se vrátili zpět do školních lavic plni dojmů a zážitků z prázdnin. Nejinak tomu bylo i ve 2.A. S rodiči i s dětmi jsem se na konci 1. třídy domluvila, že by bylo hezké, kdyby si děti vedly jednoduchý prázdninový deník, do kterého by si zapisovaly, co kdy zažily.

Když jsme se 1. září sešli ve škole, vůbec jsem nevěděla, jaké překvapení na mě čeká- a bylo to překvapení s velkým P. Deníky, které děti přinesly do školy, mi doslova vyrazily dech. Nemuseli by se za ně stydět ani dospělí. Deníky byly plné vyprávění, nalepených pohlednic, map, kreslených obrázků. Při společném prohlížení děti dokázaly vyprávět o svých zážitcích tak poutavě, že jsme občas ani nedýchali. Některým s deníky pomáhali i rodiče, ale to vůbec nebylo na škodu- vždyť přece společně strávený čas se svým dítětem je to nejhezčí.

Myslím si, že u psaní prázdninových deníků vydržíme i v dalších letech a přidá se i ta malinká skupinka dětí, která tentokrát žádný deník nepsala. Za svoje výkony si všechny malí spisovatelé určitě zaslouží zlatou medaili a já jsem moc ráda, že mám takové šikuly ve třídě.

Design by SITMP