13. základní škola Plzeň,
Habrmannova 45,
příspěvková organizace

Vernisáž - Jak se točí peníze

Od středy 4. října 2017 je v prostorách DEPO2015 přístupná výstava Jak se točí peníze. Jsem ráda, že 9 dětí z naší školy ji mohlo vidět ještě před konáním - na slavnostní vernisáži, která proběhla v úterý 3. října od 15.00 hodin.

S částí 5. oddělení školní družiny a paní vychovatelkou jsme se vypravili hned po obědě do prostoru DEPO 2015. Ještě před slavnostním zahájením jsme měli možnost si celou výstavu prohlédnout a žáci si mohli vyzkoušet úkoly z finančního světa. Na svoji platební kartu, kterou dostali zapůjčenou u vchodu, mohli "vydělávat" korunky, které pak buď investovali nebo věnovali na dobrou věc či si mohli něco "zakoupit". Na závěr děti dostaly účet svých transakcí na výstavě a na památku obdržely měšec zlatých čokoládových dukátů.

Od tří hodin jsme všichni byli přítomni na samotném slavnostním zahájení a děti se nebály odpovídat na všetečné otázky paní moderátorky. Z akce jsme odcházeli spokojeni a děti byly mimo jiné nadšené z toho, že na živo viděly youtubera KOVYho, který tuto výstavu podpořil.

Více ve fotogalerii.

Design by SITMP